Co macie w plecaku

Co macie w swoim plecaku przetrwania obowiäzkowo ?

Jaki wybrać nóż…?

Witam, duży zestaw broni; Coś można by było wybrać. Raczej ta broń, to jest trochę bajerancka, taka więcej na pokaz. Ja to tak odbieram. W zestawie brakuje zwykłego bagnetu wojskowego, takiego od Kałacha. On jest naprawdę niezawodny, można nim przecinać druty. Proponuję do zestawu dołączyć nóż składany, z blokadą ostrza, gruba rękojeść, taka do ręki: jak trzonek łopaty. Może inaczej, rękojeść dopasowana do ręki właściciela. Do tego “proca” tylko taka konkretna; łatwo schować, nie rzuca się w oczy, ( łatwo schować ); a jest piekielną bronią, przy odrobinie wprawy. Dobry łuk. albo kusza, można z tym, udać się na polowanie. Ale trudne do ukrycia, schowania; rzuca się w oczy z daleka. Ubranie, typu wojskowe, spodnie, kurtka, buty, czapka. Ważnym elementem są dobre buty. Mała torba, i plecak na większe klamoty. A w nim w zależności od sytuacji, jakieś tam wyposażenie.

Pozdrawiam. :ugeek:

Ja bym tutaj dodał coś do uzdatniania wody (są fajne “rurki” którymi można pić wodę bezpośrednio ze zbiornika) oraz zamiast baterii solarny power bank i dostosowane do niego urządzenia które pozwoli naładować (latarka, radio). Do tego koc ratunkowy.

Push dagger, a najlepiej dwa :smiley:

Bardzo fajny i niepozorny robi Schrade, który można sobie przypiąć jako bryloczek do kluczy czy paska…

Te dwa czarne są ciekawe…

Baton i nunchako…

To tak na warunki miejskie, jeśli ma to się nie rzucać w oczy oczywiście…

http://gpknives.com.pl/o-mnie/



Tutaj gość wytwarza bardzo dobre noże survivalowe - chyba najlepsze.

Witam; Faktycznie noże wyglądają porządnie . Trzeba przyznać. Cała gama wielkości. Tylko Cena trochę może i wysoka, ale biorąc pod uwagę ręczną robotę, i wkład pracy? to jest, to pojecie względne. W każdym bądź razie tak powinien wyglądać dobry i porządny “NÓŻ”. Na tym materiale można się spokojnie wzorować. Ja osobiście, myślałem o wojskowym bagnecie, który chyba można kupić na wojskowej wyprzedaży. ( mienia wojskowego ). Są tam ubrania , buty, kurtki, plecaki, pałatki, koce, menażki, itp. przedmioty. Wracając do tego filmiku, jest tam film instruktażowy, który warto obejrzeć, budowa noclegu, rozpalanie ognia, filtrowanie wody, wiele można się nauczyć. Spokojnie mogę polecić, jest to materiał w pełni wartościowy. Ten film pokazuje, jak to powinno wszystko wyglądać.

Pozdrawiam. :ugeek:

Moze jeszcze jakies swieczki i jakis ogrzewacz na nafte, na zimne wieczory.

Zakupilem juz latarki na dynamo oraz akumulatorki z panelami slonecznymi.

Jakis polowy filter do wody by sie przydal - prosze podac linki do aukcji lub sklepow.

Wegiel aktywny na zatrucia tez jest bardzo wazny - mala rzecz, ale moze uratowac zycie.

Do tego jakies liny i wielofunkcyjna saperka. Znalazlem dobra i lekka na eBayu za £20.

Moze jeszcze taki czarny worek/zbiornik na wode, ktory mozna zawiesic na drzewie i zrobic sobie mini prysznic.

0.75L spirytusu. :slight_smile: Na rany. Jodyna i woda utleniona tez bedzie mile widziana.

Radio Walkie-Talkie, najlepiej o duzym zasiegu, kompas i jakas mapa (jezeli wiemy gdzie jedziemy).

Oprocz nozy i pistoletow wspomniec nalezy o procy i wiatrowce - nie wszedzie bron palna jest legalna.

Moze jakas kusza lub luk skladany, zeby nie zucal sie w oczy.

Osobiscie nie jem miesa, wiec i tak bym nie polowal, ale na odstraszanie wrogow lub dzikich zwierzat proca sie przyda.