Co macie w plecaku

Co macie w swoim plecaku przetrwania obowiäzkowo ?

Jaki wybrać nóż…?

Witam, duży zestaw broni; Coś można by było wybrać. Raczej ta broń, to jest trochę bajerancka, taka więcej na pokaz. Ja to tak odbieram. W zestawie brakuje zwykłego bagnetu wojskowego, takiego od Kałacha. On jest naprawdę niezawodny, można nim przecinać druty. Proponuję do zestawu dołączyć nóż składany, z blokadą ostrza, gruba rękojeść, taka do ręki: jak trzonek łopaty. Może inaczej, rękojeść dopasowana do ręki właściciela. Do tego “proca” tylko taka konkretna; łatwo schować, nie rzuca się w oczy, ( łatwo schować ); a jest piekielną bronią, przy odrobinie wprawy. Dobry łuk. albo kusza, można z tym, udać się na polowanie. Ale trudne do ukrycia, schowania; rzuca się w oczy z daleka. Ubranie, typu wojskowe, spodnie, kurtka, buty, czapka. Ważnym elementem są dobre buty. Mała torba, i plecak na większe klamoty. A w nim w zależności od sytuacji, jakieś tam wyposażenie.

Pozdrawiam. :ugeek:

Ja bym tutaj dodał coś do uzdatniania wody (są fajne “rurki” którymi można pić wodę bezpośrednio ze zbiornika) oraz zamiast baterii solarny power bank i dostosowane do niego urządzenia które pozwoli naładować (latarka, radio). Do tego koc ratunkowy.

Push dagger, a najlepiej dwa :smiley:

Bardzo fajny i niepozorny robi Schrade, który można sobie przypiąć jako bryloczek do kluczy czy paska…

Te dwa czarne są ciekawe…

Baton i nunchako…

To tak na warunki miejskie, jeśli ma to się nie rzucać w oczy oczywiście…

http://gpknives.com.pl/o-mnie/

Tutaj gość wytwarza bardzo dobre noże survivalowe - chyba najlepsze.

Witam; Faktycznie noże wyglądają porządnie . Trzeba przyznać. Cała gama wielkości. Tylko Cena trochę może i wysoka, ale biorąc pod uwagę ręczną robotę, i wkład pracy? to jest, to pojecie względne. W każdym bądź razie tak powinien wyglądać dobry i porządny “NÓŻ”. Na tym materiale można się spokojnie wzorować. Ja osobiście, myślałem o wojskowym bagnecie, który chyba można kupić na wojskowej wyprzedaży. ( mienia wojskowego ). Są tam ubrania , buty, kurtki, plecaki, pałatki, koce, menażki, itp. przedmioty. Wracając do tego filmiku, jest tam film instruktażowy, który warto obejrzeć, budowa noclegu, rozpalanie ognia, filtrowanie wody, wiele można się nauczyć. Spokojnie mogę polecić, jest to materiał w pełni wartościowy. Ten film pokazuje, jak to powinno wszystko wyglądać.

Pozdrawiam. :ugeek:

Moze jeszcze jakies swieczki i jakis ogrzewacz na nafte, na zimne wieczory.

Zakupilem juz latarki na dynamo oraz akumulatorki z panelami slonecznymi.

Jakis polowy filter do wody by sie przydal - prosze podac linki do aukcji lub sklepow.

Wegiel aktywny na zatrucia tez jest bardzo wazny - mala rzecz, ale moze uratowac zycie.

Do tego jakies liny i wielofunkcyjna saperka. Znalazlem dobra i lekka na eBayu za £20.

Moze jeszcze taki czarny worek/zbiornik na wode, ktory mozna zawiesic na drzewie i zrobic sobie mini prysznic.

0.75L spirytusu. :slight_smile: Na rany. Jodyna i woda utleniona tez bedzie mile widziana.

Radio Walkie-Talkie, najlepiej o duzym zasiegu, kompas i jakas mapa (jezeli wiemy gdzie jedziemy).

Oprocz nozy i pistoletow wspomniec nalezy o procy i wiatrowce - nie wszedzie bron palna jest legalna.

Moze jakas kusza lub luk skladany, zeby nie zucal sie w oczy.

Osobiscie nie jem miesa, wiec i tak bym nie polowal, ale na odstraszanie wrogow lub dzikich zwierzat proca sie przyda.

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!