"Bilans zdrowia" w szkole - Karta profilaktycznego badania lekarskiego ucznia

Szkoła za pośrednictwem pielęgniarki życzy sobie wypełnienia przez lekarza “karty profilaktycznego badania lekarskiego ucznia - bilans zdrowia”. W tymże “bilansie zdrowia” jest wiele szczegółowych pytań o zdrowie dziecka, na które niekoniecznie mam chęć odpowiadać. Co ich to obchodzi, skoro wcześniej już złożyłam pisemny brak zgody na objęcie dziecka szkolną opieką medyczną i stomatologiczną (w jej ramach jest np. fluoryzacja zębów - skandal i kryminał, a może jeszcze zaszczepią uczniów?..).

Czy mam obowiązek chodzić z dzieckiem do lekarza aby im to wypełnił? Z tego co wiem, mogę nie ujawniać danych przychodni, z której korzystam (na druku jest wpisane, że ma być też pieczęć przychodni). Wydaje mi się, że skoro korzystanie ze szkolnej opieki medycznej nad dzieckiem to prawo a nie obowiązek, więc czy mogę to wszystko po prostu olać, powołując się na odpowiednie przepisy i paragrafy? Jeśli tak, to jakie?

Zrezygnowałaś ze szkolnej opieki medycznej (możesz dodatkowo wysłać dokument w tej sprawie do dyrektora szkoły z imienia i nazwiska, że w przypadku naruszenia Twojej woli to on będzie pociągnięty do surowej odpowiedzialności osobistej i zawodowej w kuratorium oświaty, ministerstwie edukacji, oraz wszelkimi innymi, dostępnymi drogami prawnymi), więc możesz to pismo zignorować. Jesteś dorosła, wolną osobą i nie musisz się bronić ani im tłumaczyć z czegokolwiek, ani swojego dziecka. Z takich niższych “praw” to Twojej stronie jest np. RODO, ochrona danych osobowych, itd.

@Aeon: dzięki za sugestie i wsparcie. Pozdrawiam :slight_smile:

Witaj Devana,

W tej i innych sytuacji interakcji z urzedami panstwowymi dobrym narzedziem bedzie Deklaracja Suwerena.

Mozesz do takiego listu dolaczyc kopie swojej deklaracji, jako potwierdzenie, ze nie jestes obywatelem/ka III RP.

Na dole listu nalezy dodac swoja liste oplat za naruszanie naszej prywatnosci, naszego czasu, naszych praw itd.

Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!