Alan Watts

Alan Wilson Watts – brytyjski filozof, pisarz, mówca. Znany ze swych badań porównawczych religii, tłumacz i popularyzator filozofii Wschodu na Zachodzie.Myślę, że tego Pana można spokojnie polecić! Jego przesłania mają głęboki sens.https://www.youtube.com/watch?v=8ENrYE871eg


Zgadzam się w 100%. W internecie dostępne są kilkunastogodzinne nagrania z jego seminariów podzielone na krótsze wykłady do słuchania np w samochodzie. Ja słucham ich już od kilkunastu miesięcy i dalej mi się nie nudzą. Za każdym razem wynoszę coś nowego z wykładu, który już teoretycznie kilka razy słyszałem!Dla tych którzy Wattsa jeszcze nie znają kolejna perełka - historia chińskiego farmera:

https://youtu.be/OX0OARBqBp0

Świetna historia! Tak nie wiemy nigdy co przyniesie szczęście albo nieszczęście…

Witam; Ciekawe te filmiki. Szkoda że takie krótkie. A może i dobrze. W każdym razie warto obejrzeć więcej tego - takiego materiału. Jego przemyślenia na temat życia są bardzo głębokie, dobre i życiowe. Warte przemyślenia, przez nas samych. Pozdrawiam. :ugeek:

Hej Tomasz! Jeśli jesteś poważnie zainteresowany wykładami Allana Wattsa i nie wystarczają ci już kilkominutowe urywki z youtube to proponuję wydać parę zł (ewentualnie zrzucić się z kimś) i zakupić oryginalne, pełne nagrania z jego wykładów. Te, tak jak już wcześniej wspomniałem trwają po parę godzin i pozwalają o wiele lepiej zrozumieć jego przemyślenia na temat otaczającego nas świata, Buddyzmu, Zen czy Matrixa w którym żyjemy.Opcja 1: Wydawnictwo Sounds True:

https://www.soundstrue.com/store/alan-watts-5202.htmlOpcja 2: Alan Wats Electronic University

<LINK_TEXT text=“https://alanwatts.com/collections/semin … liberation”>https://alanwatts.com/collections/seminar-series/products/ways-of-liberation</LINK_TEXT>Wiem, ceny są w USD i nie są małe, ale z drugiej strony często płacimy porównywalne kwoty za płyty CD z muzyką czy film na DVD, które obejrzymy tylko raz a potem odkładamy na półkę. Ja dostałem kolekcję wykładów Alana Wattsa ze strony powyżej od przyjaciela, wracam do nich już od dobrych 2 lat - i nadal nie mam dosyć!

Odp: @Myjestesmyzmiana. Dzięki za informacje, o dalszych wykładach. W internecie jest sporo na jego Temat. Szczególnie po angielsku. Jest to znana osoba. I ma swoich zwolenników.

Co do samego autora; to jest w porządku i mówi całkiem do rzeczy. Problemem jest to , że ja to już wiem. Sam do tego dotarłem. Drugim problemem jest to, że On swój krąg zacieśnia tylko do pewnych spraw rozwoju człowieka. Mały wycinek ludzkiego życia. A my żeby się rozwinąć musimy widzieć wszystko dookoła, takie przysłowiowe 360-stopni. Widzieć, to jest mało powiedziane; musimy zrozumieć, i to zastosować w swoim życiu. To dopiero daję gwarancję naszego rozwoju. Zrozumieć to jest połowa szczęścia, a druga połowa to to zastosować i wprowadzić w nasze życie. Od tego zależy nasze być, albo nie być. Czyli nasza droga awansu. Którą każdy ma do przejścia indywidualnie. Jest to skomplikowany proces,a zacząć trzeba od zdjęcia, blokady, która została nałożona na nas. W wiadomym celu, podporządkowania nas osobom wykorzystującym naszą nieświadomość sytuacji… Odblokowanie tego pozwala na komunikację ze światem drugiej gęstości, ( ta nazwa została zapożyczona ). Ale jest adekwatna do sytuacji, więc jej używam. Z stamtąd otrzymujemy pomoc, która jest nam tutaj niezbędna. Jest to wszelkiego rodzaju pomoc. Czy skorzystamy z tej pomocy; to już zależy tylko od nas. Czyli, najsampierw trzeba o tym wiedzieć, a potem skorzystać. Wracając do autora; na pewno posłucham tych wykładów. Kupić tych nagrań raczej nie kupię, to nie jest mój priorytet. Ale co się da , to posłucham, albo poczytam. Niema takiej audycji, która by coś nie wniosła w nasze życie. Czasami trzeba wysłuchać godzinę nagrania, aby otrzymać coś, na przykład, dla dwóch zdań, które coś wniosą w nasze życie. Inaczej się nie da. Jeszcze raz dzięki, i pozdrawiam. :ugeek:

Moje ulubone :slight_smile:

https://www.youtube.com/watch?v=L8R11pkY5zI

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!