A Ty wspierasz nieświadomie okupanta ? Pomocna Apka.

Witajcie. Codziennie niemal robimy zakupy , wiemy że warto sprawdzać skład jeśli jest opisany, ale już informacje czy fima / producent produktu jest Polski , czy firma opiera się na kapitale zagranicznym itd… Tego z kodu nie wyczytamy. Do tego służy aplikacja która jest skanerem . Strzelamy kod kreskowy i natychmiast mamy informacje na temat naszego ,gagatka,. Wówczas możemy bardziej świadomie robić zakupy i przede wszystkim nie wspierać tego co nie polskie. To że firma jest zarejestrowana w Polsce oraz produkuje w Polsce wcale nie oznacza że zasila polską gospodarkę. Te informacje poda nam aplikacja o nazwie Pola. Zachęcam i sam korzystam od ponad miesiąca. I naprawdę wiele produktów które zamierzałem kupić wróciło z powrotem na sklepową półkę. Aplikacja Pola.

Witaj Fuwa,

ja mam Polę od ponad roku, jest bardzo fajna, polecam wszystkim.

Najlepiej kupować lokalnie w mniejszych sklepach a pięknie byłoby kupować tylko przez znajomych (zero waste) a jeśli chodzi o produkty spożywcze to na ryneczkach czy kooperatywach. W obu przypadkach nie płacimy po-datków okupantowi :slight_smile:

A pola fajna apka, ale nie zawsze wszystkie produkty są dostępne. Teraz chyba coraz rzadziej robią aktualizacje albo ja mam pecha nie znajdując informacji o produktach

Dzięki za cynk . Sprawdzę :slight_smile:

Uwaga, wiele produktów z kodem kreskowym 590 nie są Polskie ! Sprawdzane wiele razy. Jedyne co jest wspólne z polskością to to że firma jest zarejestrowana w Polsce - tylko tyle. Oraz to że kod zaczyna się na 590. Polskie napisy na opakowaniu to zmyła, nic więcej.

Po prostu jak to było napisane na jednym mleku 1,5 % - Wydojone. I tak jesteśmy dojeni tyle że przy kasie wspierając okupanta.

Oczywiście. Kiedyś to był wyznacznik polskich produktów. Obecnie kod 590 oznacza, że firma działa na terenie polski a to już dwie różne rzeczy.

Przeglądając tę stronę akceptujesz regulamin naszej społeczności.

Jest to prywatna i zastrzeżona przestrzeń dla Suwerenów

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa i odrzucamy wszelkie jurysdykcje poza prawem naturalnym. Jeśli reprezentujesz korporację, rząd, prywatną agencję lub inną korporację, lub jeśli Twoją intencją jest zbieranie prywatnych danych i naruszanie prywatności, nie masz pozwolenia na odczyt, zapis lub kopiowanie zawartości tej wiadomości. Wycofaj się natychmiast!

Jednakże, jeżeli popełnisz to naruszenie bez uzyskania indywidualnej, ręcznie napisanej zgody, automatycznie akceptujesz stałą opłatę karną w wysokości €10.000 (dziesięć tysięcy) euro za każdy 1 bit informacji oraz za każde pojedyncze naruszenie, plus wszelkie koszty obsługi i egzekucji należności.

Nie ma miejsca na negocjacje.
Dziękujemy za współpracę!