A Ty wspierasz nieświadomie okupanta ? Pomocna Apka.

Witajcie. Codziennie niemal robimy zakupy , wiemy że warto sprawdzać skład jeśli jest opisany, ale już informacje czy fima / producent produktu jest Polski , czy firma opiera się na kapitale zagranicznym itd… Tego z kodu nie wyczytamy. Do tego służy aplikacja która jest skanerem . Strzelamy kod kreskowy i natychmiast mamy informacje na temat naszego ,gagatka,. Wówczas możemy bardziej świadomie robić zakupy i przede wszystkim nie wspierać tego co nie polskie. To że firma jest zarejestrowana w Polsce oraz produkuje w Polsce wcale nie oznacza że zasila polską gospodarkę. Te informacje poda nam aplikacja o nazwie Pola. Zachęcam i sam korzystam od ponad miesiąca. I naprawdę wiele produktów które zamierzałem kupić wróciło z powrotem na sklepową półkę. Aplikacja Pola.

Witaj Fuwa,

ja mam Polę od ponad roku, jest bardzo fajna, polecam wszystkim.

Najlepiej kupować lokalnie w mniejszych sklepach a pięknie byłoby kupować tylko przez znajomych (zero waste) a jeśli chodzi o produkty spożywcze to na ryneczkach czy kooperatywach. W obu przypadkach nie płacimy po-datków okupantowi :slight_smile:



A pola fajna apka, ale nie zawsze wszystkie produkty są dostępne. Teraz chyba coraz rzadziej robią aktualizacje albo ja mam pecha nie znajdując informacji o produktach

Dzięki za cynk . Sprawdzę :slight_smile:

Uwaga, wiele produktów z kodem kreskowym 590 nie są Polskie ! Sprawdzane wiele razy. Jedyne co jest wspólne z polskością to to że firma jest zarejestrowana w Polsce - tylko tyle. Oraz to że kod zaczyna się na 590. Polskie napisy na opakowaniu to zmyła, nic więcej.



Po prostu jak to było napisane na jednym mleku 1,5 % - Wydojone. I tak jesteśmy dojeni tyle że przy kasie wspierając okupanta.

Oczywiście. Kiedyś to był wyznacznik polskich produktów. Obecnie kod 590 oznacza, że firma działa na terenie polski a to już dwie różne rzeczy.