(8,7/10)Woda

x

x

Zbadać wodę ogólnie jest bardzo łatwo i zasadniczo koszt potrzebnych do tego urządzeń to maksymalnie 200zł żeby pozyskać miernik TDS, PH oraz ORP. Problem pojawia się w określeniu która woda jest dobra dla ludzkiego organizmu. Ja poszukiwałem wody najbardziej zbliżonej do “wody żywej” czyli takiej która ma odczyn zasadowy czyli ph powyżej 7, oraz takiej z najmniejszym potencjałem ORP. Zdobywając dalej wiedzę dowiedziałem się że woda z wysoką zawartością minerałów jest niezdrowa, oprócz tego że powoduje kamienice nerek to dodatkowy argument odradzający spożywania wody mineralnej jest taki że jest ona droga oraz zawiera minerały nieorganiczne które są źle wchłaniane przez organizm. Minerały powinniśmy dostarczać do organizmu poprzez spożywania owoców i warzyw. Jedynym wyjątkiem są sole mineralne, warto solić wodę dobrej jakości solą np himalajską lub kłodawską(różową).



W każdym bądź razie, chcę podzielić się tutaj moimi informacjami związanymi z badaniami wody i poradami jakie wody pić jeżeli nie mamy szans tej wody uzdatniać samemu poprzez zabawę z jakimiś jonizatorami lub strukturyzatorami. Szukamy wody o najmniejszej zawartości mikrocząsteczek(minerałów), największym PH oraz najmniejszym potencjale ORP.



Niektórzy piją wodę z kranu nie we wszystkich miastach jest to dobry pomysł. Różnice pomiędzy wodami z kranu z różnych miejscowości potrafi być ogromna, więc warto przebadać tą wodę. Okazuje się, że z wielu kranów w Krakowie leci prawdziwa woda wysoko zmineralizowana, zawartością minerałów zawstydzająca te butelkowe mineralne ze sklepów.



Wysyłam testy wód, większość wód została przebadana kilkukrotnie z odstępstwami około miesiąca, wyniki były stabilne dla większości wód z wyjątkiem Veroni i Nestle Pure Life.

[attachment=0]tescik.png[/attachment]

Jeżeli chodzi o mnie to nastawiam się na kupno wód Kropla Beskidu, Primavera oraz Żywiec Zdrój. Najlepsza woda do tej pory to u mnie była kropla beskidu niestety zorientowałem się że ta woda jest w spółce coca coli a jakże ważne dla nas jest uważanie na tego typu korporacje. Jednak kropla beskidu ma najlepsze źródło ze wszystkich…



Co dalej ? Następnym moim krokiem będzie zainteresowanie się tymi filtrami co były używane jakoś 15, 20 lat temu. Niby tworzą wodę destylowaną która jest niby nie zdrowa, temu też ludzie pozbywali się tych filtrów. Jak zbadam temat to niezwłocznie tu wszystkich poinformuje.



Jeżeli chodzi o wspólczynnik ORP to nie da się go uzyskać ujemnego w sklepach ani z kranu, jedyna opcja to ozonować wodę lub strukturyzować. Swego czasu kupiłem taką pałęczkę strukturyzującą za 60 zł i faktycznie współczynnik ORP po 10 godzinach zszedł poniżej 0, jednak takie uzyskiwanie wody jest niepraktyczne.



Jeżeli chodzi o picie wody z kranu, jak ktoś ma dobrą wodę, warto aby przed spożyciem ta woda odstała żeby chlor się wytracił, można też oczyszczać tą wodę np. szungitem. Pozdrawiam i życzę udanego poszukiwania wody żywej wszystkim poszukującym :slight_smile:

1 polubienie